Škoda Superb


Nieziemski styl
Na nową ŠKODĘ Superb wspaniale jest nie tylko patrzeć. Warto się jej przyjrzeć z bliska.​

​​Doskonały design jest dyskretny, pewny siebie i oryginalny. Nowa ŠKODA Superb wyróżnia się szeroką osłoną chłodnicy z centralnie umieszczonym logo, a także eleganckim wyprofilowaniem maski, szerokimi reflektorami oraz światłam​i przeciwmgłowymi.
Większa długość, potężny rozstaw osi, krótszy zwis przedni, opadająca linia dachu i ostro zaakcentowane krawędzie podkreślają sportowy charakter nowego Superba.
Dynamiczna, wyrazista i równie imponująca – tył flagowej ŠKODY otrzymał szersze światła, dzięki którym całość imponuje elegancją i prestiżem.

Kosmiczna przestrzeń
Luksusowe wnętrze ŠKODY Superb Combi zapewnia dużą ilość miejsca na nogi, zwłaszcza dla pasażerów jadących z tyłu.
Ten samochód pozwoli poczuć się jak w eleganckim salonie, oferując również dużą przestrzeń nad głowami – aż 1 001 mm.
Pojemność bagażnika jest kolejną imponującą cechą ŠKODY Superb – oferuje 660 litrów z możliwością powiększenia do 1 950 litrów, dzięki czemu nowa ŠKODA Superb wyznacza standardy w swojej klasie.

GreenLIne – modyfikacje dla środowiska
Nowa ŠKODA Superb GreenLine z silnikiem 1.6 TDI/120 KM to przykład wzorcowej oszczędności wśród limuzyn. Jest wyposażona w manualną 6-biegową skrzynię biegów oraz w funkcję odzyskiwania energii z hamowania i system Start-Stop w standardzie. Dodatkowo posiada innowacyjny system SCR (czyli selektywną redukcję katalityczną).
Aby spełniać normy emisji spalin na całym świecie, Superb wykorzystuje katalizator utleniania i filtry cząstek stałych. Tlenki azotu ŠKODA Superb redukuje poprzez system SCR, wykorzystując czynnik AdBlue – to 32,5% roztwór o wysokiej czystości mocznika w demineralizowanej wodzie, który obniża emisję szkodliwych substancji i poziom spalania.

Sztuka dostrojenia
Nadwozie ŠKODY Superb GreenLine zostało maksymalnie dopracowane aerodynamicznie, a jej podwozie obniżono o 15 mm.
Dla zapewnienia lepszego przepływu powietrza i niższych oporów, Superb GreenLine wyposażony jest w spoiler tylnej pokrywy, a wersja Combi GreenLine – w spoiler dachowy.
Opony o obniżonym oporze toczenia zamontowane na 16-calowych kołach (opcjonalnie 17-calowych), wpływają korzystnie na obniżenie zużycia paliwa. Tylna szyba i tylne szyby boczne zostały przyciemnione, a światła przeciwmgielne są wyposażone w funkcję Corner. Znakiem rozpoznawczym wersji GreenLine są także specjalne oznaczenia na tylnej pokrywie.